OSTATNÍ NABÍDKA


Bylinné a minerální koupele při pedikúře
Změkčující a uvolňující koupel (lázeň) nohou při pedikérském ošetření nemusí být pouze s přídavkem klasické koupelové soli nebo jiného změkčujícího přípravku. Své nohy můžete nechat relaxovat a vstřebávat zdraví prospěšné látky i v koupelích s bylinnými nebo jinými přírodními extrakty a minerály.

Mimo klasickou pedikérskou lázeň nabízím i níže uvedené bylinné či minerální koupele nohou v masážní vaničce s perličkou.

- Calmonalová koupel
- Rašelinová koupel
- Koupel s živou magnéziovou solí

Před vlastní aplikací zábalů konzultujte vhodnost a kontraindikace. 

Depilace teplým voskem
Odstraňování chloupků teplým voskem je velmi rozšířenou metodou depilace vůbec. Výhodou této metody je déletrvající efekt, pokožka zůstává déle hladká než je tomu u klasického holení nebo odstranění depilačními krémy. Při pravidelném odstraňování mohou chloupky zeslábnout (ve výjimečných případech mohou dokonce i úplně vymizet). Nevýhodou je, že v závislosti na citlivosti pokožky může být odstraňování oproti jiným způsobům depilace bolestivější.

Depilovat lze téměř každá oblast těla - nejčastěji se depilují nohy, ruce, horní ret, u mužů partie zad či hrudníku. Depilaci třísel a podpaží teplým voskem neprovádím (jedná se o partie, kde jsou uloženy lymfatické uzliny a depilací by mohlo dojít i k nežádoucím projevům).
Pro depilování je doporučeno nechat chloupky narůst na cca 5 milimetrovou délku, aby se do depilačního vosku vůbec zachytily. Neměly by být ani výrazně delší. V den depilace není vhodné používat na místa, která chceme depilovat žádná tělová mléka, olejíčky či krémy - pokožka by měla být suchá a odmaštěná aby vosk k pokožce přilnul.

Kontraindikace depilace (kdy depilaci neprovádět):
při postižení pokožky lupénkou, ekzémem, mateřskými znaménky, vystouplými žilami, otevřenými ranami, čerstvými jizvami či oparem. Depilaci nepodstupujte ani v případě akutních a horečnatých stavů.
24 hodin po depilaci voskem není vhodné vystavovat pokožku slunečním paprskům (včetně solária) ani chlorované vodě. V den depilace není vhodná ani nadměrná fyzická zátěž, která by vyvolala nadměrné pocení.
Depilovanou pokožku myjte pouze čistou vodou a nepoužívejte žádná pleťová mléka a krémy.


Zábaly
zábaly kombinují jak zdravotní, tak i kosmetické účinky. Jako součást rehabilitační léčby jsou užívány při poúrazových a degenerativních chorobách pohybového aparátu, chronické revmatoidní artritidě, chorobách drobných kloubů končetin, zlepšení činnosti svalstva a kloubů, poruchách prokrvení, aj. - dle druhu nosného média. Zpravidla se používají formou termoterapie, kdy při tomto procesu dochází k pomalému předávání tepla tělu, prohřívání tkání, dochází k prokrvení, které zrychluje metabolismus buněk, regeneruje se a odbourává napětí svalů a kloubů. Celkový účinek je navíc umocněn o kosmetický efekt zvláčnění pokožky (např. u parafínových a voskových zábalů). V mojí nabídce jsou zařazeny:

- Parafínové zábaly (parafínová vana)
- Jednorázové parafínové zábaly (pláty) - termoterapie)
- Bio voskové zábaly (pláty - kombinace včelího vosku a propolisu) - termoterapie
- Jednorázové rašelinové zábaly (termoterapie)

Před vlastní aplikací zábalů konzultujte vhodnost a kontraindikace. 


Doplňkový prodej
Pro Vaši domácí péči samozřejmě mohu zajistit v případě zájmu zákaznické balení kosmetických produktů kosmetik se kterými pracuji.