NEHTOVÉ ŠPONY PODOFIX A PODOSTRIPE
Léčba zarostlých a deformovaných nehtů pomocí nehtových špon

Zarůstající nehty na nohou jsou poměrně častým a bolestivým onemocněním, které postihuje boční část nehtového komplexu prstu, kde nehtová ploténka přiléhá ke kožnímu valu. V tomto místě pak často dochází k vrůstání okraje nehtové ploténky do kožního valu, což způsobuje kromě velmi nepříjemné bolesti i podráždění okolní tkáně a vznik zánětu.
Příčin je několik: vrozené predispozice, nehtové mykózy, nesprávné zastřižení nehtu, svou roli hraje také nevhodná obuv i nedostatek vitaminů.
Problém zarostlého nehtu mohou řešit podpůrné metody jako je například tamponáda pod nehtovou ploténku ale i také nepříjemné chirurgické odstranění nehtu (a ani toto řešení nemusí být konečné). Efektivním řešením může být použití nehtových špon ("nehtových rovnátek"), které uleví od bolesti a na rozdíl od stavu po chirurgickém zásahu není pacient nijak omezen v každodenním životě, při práci ani při většině sportovních aktivit včetně vodních sportů.
Hlavní výhody léčby zarostlých nehtů šponami:
- bezbolestná a neinvazivní metoda ošetření (alternativa chirurgického zákroku)
- jednoduchá a šetrná aplikace
- rychlá úleva od bolesti
- dlouhodobé zlepšení
- metoda neomezující při většině prací ani sportů
- bez věkového omezení
- vhodné pro diabetiky
- špony jsou vyrobeny z nejkvalitnější chirurgické oceli certifikované pro ortopedické implantáty

Nehtových špon je několik druhů: od čistě drátkového systému, kdy se oboustranně drátek zahákne za okraj nehtové ploténky, přes kombinované, kdy na jedné straně je část špony nalepovací a na druhé straně drátek k zaháknutí až po aktivní nalepovací špony. Zde se aktivní špona z umělé hmoty nalepí na nehet.
Do své nabídky jsem zařadila jak aktivní nalepovací špony s integrovaným drátkem Podofix a nově také aktivní nalepovací "elastické" špony Podostripe.


Korekce šponami Podofix je vhodná pro každého, včetně dětí a diabetiků. Lze je použít prakticky na všechny zdeformované, zkroucené a zarostlé nehty. Účinnost potvrzuje řada pacientů, pedikérů a podologů.
Aplikace je velmi jednoduchá a bezbolestná (pokud není místo zanícené), trvá pár minut. Doba léčby je individuální a je závislá na rozsahu potíží. Zpravidla trvá narovnání nehtu do požadované polohy 4 - 12 týdnů, ale výjimkou není ani léčba trvající několik měsíců. Pravidelná výměna a reaktivace špon jsou nutné v rozmezí od 4 do 8 týdnů. Po úspěšné aplikaci dochází k úplnému narovnání nehtové ploténky až do tvaru normálního růstu. Od té doby je třeba dbát na optimální zastřihávání nehtu - rovně, aby nedošlo k opětovnému zarůstání nehtu. Zkrácený způsob aplikace nalepovací nehtovou šponou Podofix:

Odkaz na video s ukázkou aplikace špony Podofix:
https://www.youtube.com/watch?v=K3kzRlPBnj0&feature=youtu.be


Elastické aktivní nalepovací špony Podostripe
Představují nový systém nalepovacích špon založený na bázi elasticity materiálu špony. Aplikace špony se podobá nalepení náplasti.

Přednostmi špon Podostripe jsou:
- rychlé a snadné použití
- špona je velmi tenká a téměř neviditelná
- kvalitně drží na všech typech nehtů
- okamžitá úleva od bolesti