PEDIKÚRA

 Nohy patří k nejvíce namáhaným částem lidského těla, protože nesou celou váhu našeho těla. Jsou vystavovány nepříznivým podmínkám v uzavřené či nevhodně zvolené obuvi a v neposlední řadě se na jejich stavu odráží i projevy některých onemocnění. Proto si určitě zaslouží náležitou péči v podobě pravidelné odborné péče zhruba 1 x za měsíc, nebo dle potřeb zákazníka.
Každodenní péče o nohy zahrnuje kromě základní hygieny také ošetření speciálním krémem na nohy a současně i péči o obuv.


Pedikúra klasická (mokrá)
Metoda mokré pedikúry je používána již několik desítek let. Procedura začíná koupelí nohou v solné lázni či bylinné koupeli s přídavkem změkčujících přísad nebo esenciálních olejů. Lázeň slouží ke změkčení a dezinfekci končetin a trvá cca 10 minut.
Poté se nohy osuší a dochází k odstranění případných kuřích ok a přebytečné a zrohovatělé kůže na ploskách pomocí seřezávače (creda), případně skalpelu. Následuje ošetření nehtů, nehtového lůžka a valů - nehty se zkrátí a zapilují do požadovaného tvaru a změkčí a odstraní se přebytečná kůžička. Na závěr ošetření je aplikován krém na nohy s krátkou masáží.
Používané pedikérské nástroje jsou řádně dezinfikovány a sterilizovány, čepelky do seřezávače a skalpelu jsou jednorázové a každý zákazník má svůj vlastní pilník na nehty.
Pedikúra trvá cca od 35 do 50 min., čas je pouze orientační, záleží na aktuálním stavu nohou a potřebách klienta.

Suchá - přístrojová pedikúra
Přístrojová - suchá (medicinální) pedikúra je moderní komfortní způsob péče o kůži a nehty na nohou. Proti klasické "mokré" pedikúře se provádí nasucho, bez seřezávače či skalpelu a bez vodní lázně. Výkon se provádí pomocí přístroje s vysokootáčkovými frézkami na očištěných, dezinfikovaných nohách. Při této pedikúře je postupně šetrně odbrušována vrstva zrohovatělé kůže a nedochází tak k porušení integrity kůže. Minimalizuje se tak riziko poranění a infekce.

Tato metoda pedikúry je bezbolestná, velmi jemná a precizní. Dokáže vyřešit problematické odstranění silně zrohovatělé kůže na patách, léčení kuřích ok a zarostlých nehtů.
Frézky a nástavce jsou dezinfikovatelné a sterilizovatelné. Nesterilizovatelný brusný klobouček má každý klient svůj. Ošetření začíná dezinfekcí nohou, zkrácením a zarovnáním nehtů do požadovaného tvaru, ošetření okolí nehtu a nehtového valu, odstranění zrohovatělé kůže, obroušení rozpraskaných pat, odstranění případných kuřích ok a ošetření zarostlých nehtů. Na závěr je aplikován výživný krém s krátkou masáží plosek mohou.
Při suché pedikúře není obnažena spodní vrstva kůže jako při klasické mokré pedikúře. Na chodidle zůstává tenká vyhlazená vrstva pevnější vrchní kůže a díky tomu nedochází k rychlému obnovení otlaků. Výsledek ošetření nohou vydrží zpravidla 4 až 6 týdnů. Je vhodná pro všechny, zejména pro klienty s onemocněním žil, diabetem, ischemií, kardiaky, těhotné ženy, klienty s poruchou srážení krve nebo užívající léky na ředění krve.

Kombinovaná pedikúra
Využívá kombinaci obou metod pedikúry - mokré i suché přístrojové. Nejdříve proběhne namočení v lázni, poté je pedikérskými nástroji odstraněna zrohovatělá kůže a upraveny nehty.
Pomocí frézky jsou následně ošetřeny otlaky, mozoly, kuří oka, zarostlé nehty, kůžička a celkové dočištění se závěrečným krémem a krátkou masáží. Relaxační pedikúra
Základem je klasická mokrá pedikúra s bylinnou lázní v masážní vaničce s perličkou, doplněná o peeling. Na lůžku pak následuje masáž plosek a nohou pod kolena a na závěr je aplikována zábalová maska. Procedura trvá cca 1 hod. 20 - 30 min.

Základní pedikérské ošetření lze na přání zákazníka rozšířit například o peeling, lakování nehtů, parafínový zábal nohou nebo i rukou či masáž nohou.

Kdy nepodstupovat pedikúru
:
Není vhodné podstupovat pedikúru pokud klient trpí plísňovým onemocněním, bradavicemi, hnisavým zánětem kožního valu, či bércovými vředy.
Je rovněž důležité aby zákazníci s diabetes, cévním onemocněním, případně s akutním zánětem žil, toho ihned před pedikérským ošetřením nahlásili.

Jsem členem České podologické společnosti.