KOSMETIKA

Naše pleť je každý den vystavována nepříznivým vlivům, jako jsou znečištěné prostředí, UV záření ale také stres a psychická zátěž, které se poté odráží na stavu pleti. Díky správné a pravidelné péči je možné pokožku chránit a zmírnit či úplně eliminovat některé nežádoucí projevy.
Proti domácímu kosmetickému ošetření, je v salonním prostředí používána celá škála profesionálních kosmetických přípravků a technik ošetření, cílené přímo na jednotlivé typy a stav pleti.
Dovoluji si Vám proto nabídnout při kosmetickém ošetření odborný a individuální přístup pro Vaši krásu, pohodu a relaxaci.  


Základní kosmetické ošetření představuje:

Diagnóza pleti
Posouzení typu a aktuálního stavu pleti, které slouží jako základ pro volbu vhodných kosmetických přípravků a postupů.

Povrchové čištění a odlíčení
Odlíčení a povrchové očištění pleti se provádí pleťovým mlékem nebo hydrofilním odličovacím olejem, nakonec se tonizuje pleťovou vodou. 

Epilace obočí a hypertrichózy
Epilace slouží k úpravě tvaru obočí a provádí se pinzetou. Případná hypertrichóza (nadměrné ochlupení nad horním rtem nebo na bradě) je prováděna buď pinzetou nebo pomocí teplého vosku.

Peeling
Kosmetický peeling slouží ke zjemnění a zbroušení kožního povrchu. Odstraňuje odumřelé buňky kůže a ovlivňuje vývody mazových žláz. Peeling se provádí u normální, smíšené pleti a lehčích forem akné. Naopak neprovádí se u velmi citlivé pleti a pleti s rozšířenými žilkami. Peelingové přípravky jsou vyráběny na bázi krému nebo gelu s abrazivními částečkami buď přírodního charakteru (mandlové otruby, mořský písek, drcená jádra) nebo umělými polyetylenovými.

Hluboké čištění
Problematické části pleti jsou nejdříve změkčeny například pomocí změkčovacího gelu a poté se odstraňují zanesené póry (komedony).

Kosmetická masáž
Masáž obličeje, krku a dekoltu patří bezesporu mezi nejpříjemnější části kosmetického ošetření. Mimo své relaxační účinky masáž zvyšuje prokrvení kůže a podkožní tkáně, působí na lymfatický a oběhový systém a tím tak přispívá k odvodu toxických látek z pokožky. Pro kosmetickou masáž jsou používány velice kvalitní rostlinné oleje a esenciální oleje.

Obličejová maska
Masky mají regenerační, vyživující, čistící nebo hydratační účinky. Vhodně zvolená obličejová maska, která odpovídá danému typu a aktuálnímu stavu pleti přináší hydrataci a osvěžení unavené pleti, hloubkové čištění nečisté až aknózní a dodává vitaminy všem druhům pleti. U mastné pleti má schopnost čistit ucpané a rozšířené póry. Doba aplikace masky se pohybuje cca v rozmezí 15 - 30 minut (dle doporučení výrobce).

Barvení řas a obočí
Provádí se speciálními barvami, které jsou šetrné k očnímu okolí. Barvení se aplikuje většinou v době, kdy má zákaznice přiloženu obličejovou masku.

Závěrečné ošetření
Spočívá v aplikaci ochranného krému, gelu případně regeneračního oleje. Celková doba ošetření se pohybuje cca okolo 90 min. (v závislosti na rozsahu poskytovaných služeb).

Speciální a doplňková ošetření
Mimo základní procedury kosmetického ošetření lze na přání nebo na základě potřeb klienta zařadit i některé speciální kosmetické úkony jako je například hloubkové čištění ultrazvukovou špachtlí, ošetření ozonizérem, aplikace sér a jejich následné zapracování galvanickou žehličkou, depilace končetin teplým voskem, parafínový zábal rukou, líčení apod.


Používané kosmetické přípravky:

SynCare
Používanou kosmetikou jsou produkty SynCare. Česká značka SynCare již od roku 1996 přináší na trh profesionální dermokosmetické přípravky na hranici lékařské a estetické péče. Vysokou úroveň přípravků potvrzuje mnoho spolupracujících lékařů, lékáren a kosmetických salonů v České republice i v zahraničí. Část produktového portfolia je rovněž certifikována značkou CPK a CPK BIO.

Dalšími produkty jsou éterické a bio rostlinné oleje Nobilis Tilia a Saloos.